شرایط عکس لاتاری گرین کارت

جهت ارائه عکس لاتاری مناسب و تابع شرایط استاندارد اداره مهاجرت، لطفاً متن راهنمای زیر را با دقت مطالعه نمایید:

لطفاً پیش از ارسال تصویر یا تصاویر ابتدا شرایط مندرج در ادامه این متن را به دقت مطالعه نموده سپس اقدام به ارسال آنها نمائید. تجربه در سالهای گذشته نشان داده که افراد متقاضی پیش از آنکه متن مربوط به چگونگی کیفیت عکس را مطالعه کرده باشند اقدام به ارسال تصویر کرده اند که متاسفانه در طول دوره ثبت نام و به علت کمبود وقت و تعدد متقاضیان با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند. تا عکس های ارسالی شما به حالت استاندارد تهیه نشده باشد، از تایید مدارک و ثبت نام در قرعه کشی معذور خواهیم بود، چرا که هدف ما ثبت نام صحیح است و به مدارک متقاضیانی که اصرار به استفاده از تصاویر نامناسب و بی کیفیت کنند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

چه کسانی نیاز به عکس دارند؟

فرد متقاضی و تمامی افراد مجازی که میتوانند به همراه ایشان ثبت کنند (همسر و فرزندان) بایستی حتماً تصویر مناسب و مجاز جهت شرکت در لاتاری تهیه کنند. حتی اگر کودک یک ماهه دارید، بایستی از ایشان نیز عکس تهیه کنید. اگر کودکتان نمیتواند بنشیند میتوانید به صورت خوابیده رو به دوربین از او عکس بگیرید. در عکس کودکان زیر 2 سال سختگیری زیادی وجود ندارد. اما تهیه تصویر اجباریست.

شرایط عمومی عکس لاتاری:

 • عکس لاتاری باید رنگی باشد.
 • زمینه عکس سفید یا روشن باشد.
 • حالت چهره خنثی باشید.
 • فرد کاملاً مستقیم و رو به دوربین بنشیند. در عکس هایی که در ایران گرفته میشوند فرد معمولاً زاویه دار مینشیند اما در تصویر مورد نظر جهت ثبت نام در لاتاری بایستی کاملاً رو به دوربین باشید.
 • سر کاملاً رو به دوربین باشد. نه رو به بالا و نه رو به پایین یا طرفین باشد.
 • اندازه سر در عکس به حالت نرمال باشد. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد.
 • لباس معمولی باشد. از یونیفرم یا لباس های سازمان های خاص استفاده نشود، مگر جنبه مذهبی داشته و روزانه مورد استفاده قرار گیرد.
 • به هیچ عنوان از عینک در تصویر استفاده نشود حتی عینک طبی. (از تاریخ 1 نوامبر 2016 اجباری شد)
 • از کلاه در عکس استفاده نشود حتی برای کودکان.
 • از هدفون یا هندزفری استفاده نشود. استفاده از سمعک بلامانع است.
 • عکس خانم ها میتواند با حجاب باشد. اما گردی صورت باید کاملاً نمایان باشد.

ویژگی های فنی عکس لاتاری:

 • عکس مربعی و ابعاد آن 5 سانت در 5 سانت یا 600 پیکسل در 600 پیکسل با زمینه سفید باشد.
 • رزولوشن عکس 300 dpi باشد.
 • فرمت فایل jpg باشد.
 • حجم عکس حداکثر 240 کیلو بایت (kb) باشد.

نمونه هایی از تصاویر مناسب لاتاری گرین کارت آمریکا

برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

نحوه تهیه عکس لاتاری:

 • مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید (توصیه میشود)
 • تهیه عکس در منزل با استفاده از دوربین شخصی
 • اسکن عکس 5 در 5 موجود توسط اسکنر

در صورتی که عکس را از عکاسی تهیه میکنید، از عکاس بخواهید فایل عکس را به صورت 600 پیکسل در 600 پیکسل روی فلش مموری، CD یا تلگرام تحویل شما دهد. اگر چنین امری برای عکاس میسر نبود، پس از دریافت عکس چاپ شده، عکس را اسکن کنید.

مشخصات عکس اسکن شده همانند مشخصات ذکر شده در قسمت «ویژگی های فنی عکس» میباشد.

در صورتی که عکس را با استفاده از دوربین دیجیتالی شخصی تهیه میکنید، میتوانید راهنمای تهیه تصویر را در این صفحه مطالعه کنید.

تصویر زیر یک قالب استاندارد و قابل قبول برای اداره مهاجرت آمریکا میباشد. تصاویری که دارای ویژگی های تصویر زیر میباشند بلامانع برای ثبت نام شناخته میشوند.

عکس استاندارد لاتاری

 

شرایط تهیه عکس لاتاری نوزاد:

اگر دارای فرزند هستید و در زمان ثبت نام در لاتاری فرزند شما حتی یک روزه است، باید عکس مطابق با استاندارهای ذکر شده اداره مهاجرت تهیه و بعد ثبت نام کنید. به خاطر داشته باشید در صورت عدم ارائه عکس فرزند، ثبت نام شما بدون فرزند انجام میشود و این امر باعث مردود شدن کیس شما خواهد شد.

عکاسی از کودک به خودی خود کاری دشوار است حال اینکه این عکس دارای شرایط خاصی هم باشد.

روش اول برای گرفتن عکس از نوزاد، او را به پشت روی پارچه ای یک دست سفید بخوابانید. در زمان گرفتن عکس حواستان باشد که سایه روی نوزاد نیفتد مخصوصاً اگر عکس را از بالا میگیرید و مانع از افتادن نور لامپ روی چهره خواهید شد. بهترین زمان عکاسی در منزل در طول روز است که نور طبیعی باشد.
نحوه گرفتن عکس لاتاری برای نوزاد

عکس مناسب لاتاری نوزاد

روش دوم گرفتن عکس نوزاد نشاندن کودک روی صندلی ماشین کودک است که با پارچه سفید پوشانده شده و رو به دوربین نشسته باشد. استفاده از صندلی کودک کمک میکند که سر نوزاد به چپ و راست خم نشود و ثابت رو به دوربین بماند.

نمونه عکس مناسب لاتاری نوزاد

نکته: در عکس نوزادان و کودکان به هیچ وجه نباید فرد دیگری در عکس دیده شود. کودک باید رو به دوربین بوده و چشمانش باز باشد.

نمونه هایی از تصاویر نامناسب نوزاد و کودک جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

تصاویر نامناسب کودک و نوزاد در لاتاری

نمونه هایی از تصاویر مناسب نوزاد و کودک جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

عکس لاتاری مناسب نوزاد و کودک